PAULA & SNAILS – Ślimak Szczeciński to rodzinne gospodarstwo rolne  położone na obrzeżach Szczecina o łącznej powierzchni 8 ha w województwie zachodniopomorskim zajmujące się od 2013 r. towarową hodowlą lądowych ślimaków jadalnych z gatunku Helix Aspersa.

Na dwa lata przed rozpoczęciem hodowli uczestniczyliśmy  w kursach organizowanych przez fachowców w dziedzinie hodowli ślimaków w Polsce jak i zagranicą, a zakupione przez nas stado mateczne  posiada najwyższej jakości certyfikat pochodzenia. Ślimaki hodowane w naszym gospodarstwie trafiają na stoły w Polsce, Włoszech i Hiszpanii.

Hodowane przez nas ślimaki  są w naturalnym dla siebie środowisku w pięknej i spokojnej okolicy pól, sadów i lasów co sprzyja zdrowej i ekologicznej hodowli. Znajdujemy się tuż obok  Puszczy Wkrzańskiej, która jest jednym z największych kompleksów leśnych Pomorza Zachodniego oraz w pobliżu unikatowego w skali europejskiej Rezerwatu ptactwa wodnego i błotnego „Świdwie” obszar sieci Natura 2000.

Podczas całego procesu hodowlanego i produkcyjnego nie używamy środków chemicznych, konserwantów oraz antybiotyków.

Dysponujemy odpowiednim zapleczem oraz posiadamy wszelkie zgody jednostek kontrolujących na przetwarzanie żywności i jesteśmy pod ich ścisłą kontrolą.

 

IDENTYFIKACYJNY NUMER WETERYNARYJNY nadany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczecinie 32622704

Nr. producenta: 068910656

Nr. zakładu przetwórczego: 32627301