🏆 Laureat marki „Zrobione w Szczecinie” 2024r.
Recommended on Sluurpy 2024 r. dla Bistro Skolwin Stodoła.
Podziękowanie od Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej – Lokalne smaki, poczęstunek 2024 r.
Recommended on Restaurant Guru 2024 r. dla Paula & Snails – Ślimak Szczeciński.
Podziękowanie od WOŚP Szczecin Północ za wspólne granie 2024 r.
Podziękowanie za wsparcie w 3 Skolwińskiej Mili 2023 r.
Podziękowanie za wsparcie w 2 Skolwińskiej Mili 2022 r.
Podziękowanie za wsparcie w 3 Biegu Korczaka 2022 r.
Podziękowanie od Alliance Francaise Szczecin – Francuska tradycja kulinarna, degustacja 2019 r.
ARTYKUŁ O NAS:
Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy „Ślimak, ślimak pokaż rogi” (Nr 193 wrzesień 2024 r.) ODR w Barzkowicach.
Zapraszamy serdecznie na degustacje ślimaków w naszej klimatycznej Stodole od maja do końca września. Rezerwacje tel. 661 472 714.
Więcej informacji na naszym profilu na FACEBOOK
Zapraszamy także do odwiedzania i obserwowania naszego fanpage
Wszystkim, którzy nigdy nie skosztowali ślimaków i są głęboko przekonani, że nigdy ich nie spróbują, dedykujemy 5 dobrych powodów, aby przynajmniej raz je wypróbować.
1) Smak. Po ugotowaniu mięso jest miękkie i delikatne. Niezwykle wszechstronne, dobrze komponują się z różnymi składnikami: od klasycznego masła, pietruszki i czosnku do bardziej wyszukanych sosów.
2) Zdrowie. Mięso jest chude, bogate w białko i nie zawiera antybiotyków jest bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, przydatne do przeciwdziałania złemu cholesterolowi (LDL) i niskiej zawartości tłuszczów nasyconych. Doskonałe źródło witaminy B12.
3) Środowisko. Farmy ślimaków nie wytwarzają odpadów ani nie zanieczyszczają środowiska: udział w efektach cieplarnianych jest bardzo niski, podobnie jak wpływ na środowisko. Mogą być karmione odpadami warzywnymi, mają korzystny wpływ na glebę i naturalny ekosystem.
4) Tradycja. Choć kojarzone są głównie z kuchnią francuską, ślimaki to przysmak, który królował niegdyś na polskich stołach. Przepisy na potrawy ze ślimaków można znaleźć już w pierwszej polskiej książce kucharskiej z końca XVII w. Zawiera ona bowiem przepisy na potrawy ze ślimaków i co ciekawe jest ich więcej, niż liczba przepisów na dania z wieprzowiny. Koniec jedzenia ślimaków nastąpił po II wojnie światowej z powodu ubóstwa i komunistycznej pogardy dla wszystkiego co stanowiło przejaw bogactwa. Teraz polskie ślimaki hodowlane powracają i podbiją zachodni rynek. Popularne stało się nie tylko ich mięso, ale także kawior i produkty kosmetyczne ze ślimaczego śluzu i kawioru.
5) Przyszłość. Ślimaki są najlepszą odpowiedzią na rosnące na całym świecie zapotrzebowanie na białka zwierzęce, które są ekonomiczne, łatwe w produkcji i mają możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.